Makaleler » Mutfak » Kaliteli Züccaciye Ürünlerin Özellikleri

Günlük hayatımızda çokça duyduğumuz, internet sitelerinde sıklıkla rastladığımız ve mağaza tabelalarında gördüğümüz züccaciye ne demek ve hangi ürünler bu ürün gruba giriyor. 
Aslında züccaciye ürünleri evimizde, işyerimizde sıklıkla kullandığımız, özellikle kadınların olmazsa olmazı mutfak gereçleri, porselen ürünler, seramik mutfak ürünleri, tencere modelleri, tava modelleri gibi ürünleri kapsamaktadır.

Bakıldığı zaman çok geniş ürün yelpazesine sahip olan bu alanı sadece züccaciye başlığı altında toplamak oldukça zor bir durum. Bunun nedeni ise züccaciye ürünlerinin her birisinin başlı başına bir kategori oluşturacak kadar zengin bir içeriğe sahip oluşlarıdır. Örnek vermek gerekirse porselen ürünler, porselen yemek takımları, porselen baharatlıklar, porselen kahve fincanları, porselen mutfak gereçleri gibi yüzlerce alt başlık çıkarılabilecek kadar zengin bir üst başlığa sahiptir. Başka bir örnekte ise tencere, tava modelleri, çelik tencere, çelik tava, emaye grubu, yanmaz, yapışmaz teflonlar gibi alt başlıkları çok zengin üst başlıklar mevcuttur.
Züccaciye ürünlerini incelerken önemli hususlardan birisi de bu ürünlerin kalite dereceleridir. Günlük hayatta sıklıkla rastaladığımız, züccaciye dünyası içerisindeki dagıtımcı yani perakendeci kuruluşlar sanki tüm züccaciye ürünleri aynı kalitede izlenimi vermektedirler. Oysaki bu ürünlerin kaliteleri fiyatlarınıda etkiler niteliktedir. Birçok kez şahit olmuşuzdur ki seramik ürünler porselen diye satılmaktadır. Oysa ki iki hammadde arasında dağlar kadar fark ve belirleyici özellik bulunmaktadır. Örnegin porselen tabak ile seramik tabak arasında kalınlık veya incelikten, hafiflik ve ağırlığa kadar bir çok fark bulunmaktadır. Porselen ürünler seramik ürünlere nazaran hem daha hafif hemde daha incedir. Bu fark ise iki ürün arasındaki fiyat farkını meydana getirmektedir. Her zaman belirttiğimiz gibi hem kaliteli hem ucuz bir ürün yoktur. Bu tarz ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken husus fiyattan daha önemli olan ürünün kalitesidir. Metal başlığı altında satılan patates soyacağından örnek vermek gerekirse görünüş itibariyle iki üründe aynı görünmektedir. Ama fiyat farkı bariz bir şekilde ortadadır. Hemen aklımızda ilk uyanan ben bunu burada görmüştüm bu kadardı. Burası çok pahalı olacaktır. Oysaki eleştirmeden önce bir kıyaslamaya gireceksek iki ürününde üretilen malzemelerinin yapısına bakmak gerekir. Bu anlatılanları uygulayınca daha sağlıklı ürünleri daha uygun fiyata arayış içerisine gireceksiniz.
Ucuz züccaciye ürünleri son derece dikkat edilmesi gereken bir kategoridir. Çünkü züccaciye ürünleri doğrudan sağlığımızı etkileyen ürünlerdir. Örneğin bambu ürünler, bambu ağacından itina ile imal edilen ürünlerdir. Ama malesef çok kez düz bir ağaçtan üretilerek bizlere bambu diye satılmaktadır. İki farklı satış noktasında aynı şekilde bizlere satılan bu ürünler kıyaslamaya son derece açık olduğundan kolaylıkla kaliteden yoksun olan bambu diye satılan aslında bambu alakası olmayan ürünleri ucuza buldum ve aldım sanılarak satın alınır. Oysaki bambu ürünlerinin en büyük özelliklerinden birisi olan antibakteriyel olması sadece orjinal bambu ürünleri için geçerlidir. Züccaciye ürünleri doğrudan sağlığımızı etkiler dediğimiz olay ise burada ortaya çıkar ve bakterileri toplayan 2. sınıf bambu ürünler sağlığımızı olumsuz etkiler.
Züccaciye ürünlerinin kalitesinin önemli olduğu bir başka unsur ise satın alınan ürünlerin kullanım ömürlerdir. Züccaciye piyasasında bir çok ürün bulaşık makinesinde yıkanabilir diye satılmaktadı?. Oysaki bir ürünün makinede yıkanabilmesi için belirli kriterlere sahip olması ve ona göre üretilmesi gerekmektedir. Araştırmalar göstermekteki ülkemizde her 3 tacirden 2 tanesi sattığı ürünü tanımıyor. Satın alıp ticaretini yapacağı ürünü test etmiyor ve kulaktan dolma bilgileri müşterilerine aktarıyor. Bunun sonucunda son nihayi tüketiciler satın aldıkları ürünleri kısa sürede ya rafa kaldırıyor. Ya da çöpe atmış oluyor. Bu hem satın alınan yere hemde bir sonraki alışverişte bu tür ürünlere güvensizliği meydana getiriyor. 
Züccaciye ürünleri arasında çokça dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisi ise cam veya porselen sebillerdir. İçerisinde başka bir metaryalden doldurulan ( su, meyve suyu, şerbet ) gibi içecekler yeni dolum yerlerinde bakteri üretmektedir. Bu bakteriler göz ile görülmesede çok tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için satın aldığımız porselen veya cam sebillerin kaliteli malzemeden üretilmesine ve yıkanabilmesine dikkat edilmesi gerekir.
Bütün kadınlar mutfak ürünlerinin kaliteli olmasını isterler. Bu isteklerde züccaciye sektörüne hizmet veren firmaları daha kalitelisini en uygun fiyata tüketiciye ulaştırma isteğini artırarak rekabete hız kazandırıyor. Bu da teknoloji geliştikçe ve imkanlar arttıkça daha kaliteli ürünlerle tüketicileri buluşturmaya imkan sağlıyor.
Sadece Nette bu noktada siz değerli misafirlerinin keyifli, kaliteli ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeniz için büyük markaların züccaciye ürünlerini en uygun fiyata kapınıza kadar getiriyor. Bünyesinde bulundurduğu züccaciye ürünlerini piyasanın en kaliteli markalarından seçerek müşterilerin satın almış olduğu ürünlerinin belirtildiği özelliklere sahip olmasına ve herhangi bir olumsuzlukta değişim ve tedarik konusunda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4